пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów wyraźnie nie uwydatni linii trawy względnie kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

Niezwykle wysokie, albowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby zacienia okoliczne domy oraz ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny zasadzamy wokół granic posiadłości. O ile mamy dużo miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka przy okazji daje orzechy. Gdy pragniemy aby nasze zielone plot było niezwykle strzeliste a zarazem wąskie to w cieniu można je ukształtować z brzostu pospolitego, grabu powszechnego ewentualnie klonu polnego. Należy pamiętać jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich obcinanie będzie dosyć trudne.

Nic dobrze nie zaznaczy projektu trawy bądź kwietnika jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty często nie chcą dobrze rosnąc w przydzielonych grządkach, niewielkie krzewy zdołają utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu względnie zastawią gołe place gleby. Estetycznie przycięty mały żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna wyłącznie ogrodzenia Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w mrocznych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast upiększają je zgrabne jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na przetwory.

Niskie względnie duże roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z krzewów zimozielonych.

Niestety, drzewa z tej grupy mogą być znacznie droższe aniżeli rośliny liściaste. Z nich najlepiej znosi brak słońca cis pospolity. Często szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, lecz jego klasę Cis można pościć sam jeden.Powinien się prędko kiełkował oraz uratuje filarowy kształt.

Jeśli wasz zakątek jest bardzo ciemny, pożądane byłoby aby zielony ostrokół rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektórego spośród cienioznośnych modelów maja klasy o płowych lub pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są najbardziej ostre w słońcu, jednakże nawet w chłodu listowie ostają dość jasne, jakby oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий