вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się dewastują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów wariant płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий